پیام رئیس موسسه فکرفردا در سومین جلسه شورای سیاست‌گذاری همکاری‌های ایران و عراق

عرض ادب و احترام، عباس پور هستم رئیس موسسه تسهیلگران تجارت فکر فردا

به اتفاق همکارم سرکار خانم رفعتی، عضو هیات مدیره و مدیر عامل موسسه تسهیلگران تجارت فکر فردا، در این جلسه حضور پیدا کردیم.

موسسه تسهیلگران تجارت فکر فردا، مجری اعزام و پذیرش هیات های تجاری سازمان توسعه تجارت ایران است؛ و تنها گروهی هستیم که اعزام هیات تجاری را هدفمند انجام میدهیم و این هدفمندی باعث شده که برای شرکت‌های ایرانی در حوزه بازاریابی صادراتی شان بسیار نتیجه بخش باشد.

هدفمند بودن به این معنی که :

  1. در یک حوزه تخصصی تعداد 50 شرکت ایرانی در غالب یک هیات تجاری با همراهی مسوولینی از سازمان توسعه تجارت ایران، وزارت امور خارجه و اتاق بازرگانی به عراق می رویم.
  2. در سالن بزرگ و فلت هتل محل اقامت هیات تجاری ایرانی یک نمایشگاه چابک شیک برپا می کنیم، به هر شرکت ایرانی یک میز در فضایی حدود 9 الی 10 متری به صورت اوپن و بدون پارتیشن بندی و غرفه سازی اختصاص داده میشود که نمونه محصول کاتالوگ، بروشور و رول آپ خودشان را به مدت 3 روز به نمایش می‌گذارند.
  3. از طریق ارتباط با اتحادیه ها، تشکل های دولتی و خصوصی، اتاق های بازرگانی و همچنین حضور میدانی در بازار عراق تجار تراز اول حوزه تخصصی عراق، شناسایی و به صورت وی آی پی برای بازدید از نمایشگاه چابک ایران و ملاقات و مذاکره با هیات ایرانی دعوت به عمل می آید.

لذا با توجه به مباحث مطرح شده در این جلسه اعلام آمادگی می‌کنیم در حوزه صنعت ساختمان، خدمات فنی ومهندسی و بیمارستان سازی که از سوی عراق بسیار مورد تقاضا هست، یک هیات تجاری به عراق اعزام کنیم و یک نمایشگاه چابک در بغداد برگزار کنیم و تجار مصالح و لوازم ساختمانی عراق، پیمانکاران و صاحبان پروژه بغداد را هدف قرار دهیم و برای ملاقات و مذاکره با شرکت‌های ایرانی دعوت کنیم.

با هدف شراکت با تجار و پیمانکاران عراق در دو حوزه تامین مصالح، لوازم و تجهیزات پروژه‌های آنها مستقیم از کارخانه ایران و مشارکت در اجرای پروژه‌هایشان به‌ویژه پروژه هایی که پیمانکاران عراقی توان فنی پایین تری دارند مثل ساخت و تجهیز بیمارستان.

و همچنین با توجه به استانی بودن بودجه های عمرانی عراق و به تبع آن پروژه های عراق، اعلام آمادگی می‌کنیم هیات های تجاری بیشتری برای سایر استان‌های عراق نیز برنامه‌ریزی خواهیم کرد از جمله اربیل، سلیمانیه، نجف و کربلا و سایر استان‌ها...

یک خواهش از جمع حاضر دارم:

کشور عراق نه تنها در شرایط تحریمی فعلی که گزینه استراتژیک تجاری برای ایران محسوب می‌شود بلکه حتی در شرایط بعد از تحریم‌ها نیز مهم‌ترین شریک صادراتی ایران عراق خواهد بود.

امروزcountry brand  ایران در عراق دوم است و این به مدد خط شکنی‌ها و تلاش‌های شبانه‌روزی کارآفرینان ایرانی، شرکت‌های بزرگ و برند‌های بنامی همچون کاله و سحر و پارس کیهان و استراتوس است.

و اگر امروز country brand ایران در عراق اول نیست به دلیل کم کاری شرکت‌های بزرگ ایرانی است که در بازار عراق حضور ندارند.

خواهش بنده از شرکت‌های بزرگ ایرانی در حوزه‌های مختلف این است:

حضور شما در بازار عراق راه را برای حضور سایر شرکت‌ها هموار می‌کند و این وظیفه ملی و مسئولیت اجتماعی شرکت‌های بزرگ ایرانی است که در بازار عراق خط شکنی کنند، و با نگاه بلند مدت برای فتح بازار عراق هزینه کنند.

و به معنی واقعی کلمه اگر شما برنخیزید چه کسی برخیزد

با تشکر

 

ساعات کار

  • شنبه - چهارشنبه: 08:00 - 16:00
  • پنجشنبه: 09:00 - 12:30

ارتباط با ما

  • تهران، خیابان ستارخان، خیابان کوثر دوم، بن بست مینو، پلاک 4، واحد 2
  • تلفن:02166563118-02166563164
  • فکس: 02166439694
  • واتس اپ: 09037977079
  • ایمیل: info@fftf.ir
Top